Лига радиолюбителей Украины

UT7WZ S.K.

Сьогодні, 15 грудня, о 6-й ранку, на 67-му році життя, помер наш колега і товариш Мирослав Лупій (UT7WZ): МС СРСР (1988 р.), «Почеcний член ЛРУ» (№3 – 2000 р.), 1994-2000 гг. – віце-президент ЛРУ; 1997 г. – один з розробників першого «Регламенту радіозв’язку в Украині»; 2001-2020 гг. – начальник UT7WZA; IOTA Plaque of Excellence – UT7WZ (801 острів).

Рада ГО ЛКК та всі члени клубу висловлюють співчуття його рідним та близьким.

Інформація для членів ГО ЛРУ.

27 жовтня 2020р. відбулося засідання Ради ГО ЛРУ на якому розглядались наступні питання:

1. Про проведення конференції ГО ЛРУ у 2021 р.

2. Ставка членського внеску на 2021 рік.

3. Підготовка до проведення святкових заходів до 30 річчя створення ГО ЛРУ в 2021 році.

По першому питанню: Прийнято рішення, що у зв’язку з прийнятою Постановою Кабінету Міністрів України № 641 від 22.07.2020р. «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» про подовження строку карантину до 31 грудня 2020р., перенести проведення конференції ГО ЛРУ на 2021 р. після закінчення карантину.

По другому питанню: Ставку членського внеску на 2021 рік залишено у розмірі 150,00 грн.

Нагадуємо, що строк сплати членських внесків на 2021 рік до 31 грудня 2020 року.

По третьому питанню: доручено Виконкому підготувати проект плану проведення святкових заходів до святкування 30 річчя з дня створення ГО ЛРУ в 2021 році.

Пропозиції, щодо включення їх в план проведення святкування 30 річчя з дня створення ГО ЛРУ, просимо надсилати на електронну адресу: lru-25@ukr.net

 

Голова Ради ГО ЛРУ

Майборода Сергій, UT5UGW

UT1WA - S.K.

Утром, на 83-году,  умер Володя Вакатов (UT1WA): МС СССР,  «Почетный радист», «Почетный член ЛРУ» (#9 - 2002).  В 1984-85 гг.,  первым из коротковолновиков страны, получил позывной в капстране – J5WAD.

Вечного ему полёта в эфире!

IOTA: Поздравления

От имени IOTA HQ поздравляю коллег с выполнением условий IOTA HR:

Поздравляем UR5ZEL с выполнением условий и получением награды IOTA 1000 Islands Trophy!

Поздравляем UT1UY и UX1UA выполнением условий 750 Islands Plaque of Excellence в программе IOTA.

 

Андрей Плоткин,

IOTA Checkpoint

UT5URW

IOTA: Інформация для радиолюбителей Украины, Беларуси и Молдовы

Для тех, кто уже участвует в популярной островной дипломной программе Islands On The Air  (Острова в эфире) IOTA или только собирается

Официальный сайт дипломной программы IOTA: https://iota-world.org/
Для консультаций/вопросов обращайтесь по адресу ut5urw ( at ) bigmir.net

Заявки принимаются в течении года без ограничений количества.

Если у Вас ещё нет учётной записи на сайте https://iota-world.org/, то необходимо зарегистрироваться, так как все заявки оформляются только онлайн. Если учётная запись была на старом сайте или уже на этом, но не работает (например, утерян пароль), то её необходимо восстановить. Повторная регистрация невозможна. К действующему позывному можно привязать и свои личные предыдущие позывные (чтобы добавлять для зачёта связи с такими позывными).

После этого можно заводить данные своих связей для оформления заявки.

Есть четыре вида подтверждения связей по программе IOTA, их можно комбинировать в одной заявке. Рекомендуемый (оптимальный) порядок ввода связей:

1. Загрузить через Clublog (связи, от времени проведения которых прошло более месяца, и которые уже подтверждены у заявителя в Clublog, в случае разрешения активатором для автозачёта). Список таких активностей размещён на https://iota-world.org/ в меню MY IOTA – ACCEPTED ACTIVATIONS FOR QSO MATCHING (доступен после входа).

2. Загрузить через LOTW (связи, от времени проведения которых прошло более месяца, и которые уже подтверждены у заявителя в LOTW). Список таких активностей размещён на https://iota-world.org/ в меню MY IOTA – ACCEPTED ACTIVATIONS FOR QSO MATCHING (доступен после входа). Иногда для зачёта необходимо указывать конкретный островной позывной (поле DX callsign в форме).

3. Загрузить свои логи за IOTA тесты, начиная с 2004 года, в формате CBR или LOG, или заводить свои тестовые связи вручную.

4. Заводить вручную связи, подтверждённые только бумажными QSL карточками (выбирать название острова из раскрывающегося списка, который соответствует указанному на QSL). За связи с 2001 года подходят QSL только с напечатанным на ней названием острова (или на наклейке с данными связи). Карточки за связи с 2001 года с названием острова, написанным от руки, не принимаются.

Если в Вашей заявке есть связи, подтверждённые только бумажными QSL карточками, то их необходимо направлять в адрес IOTA Checkpoint в Киеве для проверки (предпочтительно – Новой почтой). В остальных случаях заявка обрабатывается только онлайн.

UT5YY sk

На сімдесят першому році життя раптово відійшов у інші світи Іволга Григорій Григорович UT5YY (1.04.1950 - 23.09.2020).

Радіоаматор, Короткохвильовик, Ультракороткохвильовик з Великої Букви. Призер, переможець багатьох змагань різного рангу, Майстер спорту України. В ефірі з шестидесятих років, ex UB5YBC, UB0YB, UY0YY. Наставник молоді, свого часу був начальником колективної радіостанції Чернівецької радіотехнічної школи UK5YAA. До останніх днів працював в ефірі, прийняв участь в "Польовому дні - 2020". Залишався в строю, як працівник Управління Держпраці в Чернівецькій області. Сумуємо... Важко повірити... Наші співчуття рідним та близьким. Вічного йому польоту в ефірі...

Фото експедиції EM5K

Фото з експедиції EM5K 1-2 серпня 2020 року в Лутугинський район Житомирської області (KO41FA) для участі в Чемпіонаті України на УКХ.

Учасники: UT5EL,UR5EFJ,UT9EZ,UT5ECZ,UX0KR,UW5KW,UR5KCP

UW5KW, UR5KCP на зупинці в лісі поблизу м. Сарни

Детальніше...

Скільки радіоаматорів в Україні?

Скільки в нашій країні ліцензованих радіоаматорів ?
Скільки аматорів в моїй області ?
Такі питання періодично виникають у багатьох з нас.
Ми вирішили отримати відповіді з офіційних джерел та ознайомити з цими цифрами широкий загал.
Зведена відомість сформована за даними Держстату України, Українського державного центру радіочастот та Ліги радіоаматорів України станом на 1 липня поточного року.Отже, в Україні 10 457 ліцензованих радіоаматорів. Майже 11% з них є членами національної аматорської організації члена IARU.

Незважаючи на організаційну та фінансову доступність одержання аматорської ліцензії для пересічного громадянина нашої держави, радіоаматорство як напрямок реалізації технічної творчості досить стрімко вимирає.  

На мій погляд, основними причинами стрімкого скорочення чисельності радіоаматорів є:
- катастрофічне падіння загального рівня освіти
- брак державного фінансування закладів позашкільної освіти, ТСОУ та закладів культури за напрямком технічної творчості
- деіндустріалізація як основний вектор розвитку держави та суспільства загалом
- системне небажання займатися самовідтворенням серед радіоаматорів
 
З повагою,
Сергій UT9NA

UT0VE SK

Радиолюбительский коллектив г.Александрия Кировоградской области понес невосполнимую утрату.

На 68-м году жизни остановилось сердце Александра Александровича Мищенко UT0VE.

Неутомимый путешественник, известный активатор популярных дипломных программ «Украинская флора и фауна UFF» и «Острова Украины UIA», Александр всегда был в гуще радиолюбительской общественной жизни.

Александра Александровича не стало воскресным утром, смерть настигла его по пути на встречу с друзьями радиолюбителями.

Лига радиолюбителей Украины приносит глубокие соболезнования родным и близким покойного.

Інформація для членів ГО ЛРУ

ГО ЛРУ  публікує реєстри  членів ЛРУ на 2020 рік.

Просимо ознайомитися  з даними реєстрами та перевірити наявність Ваших позивних в даних реєстрах.

Реєстри формуються на підставі сплачених членських внесків на 2020 рік, а також наданих реєстрів керівниками відокремлених підрозділів, які включають в себе також і пільгові категорії радіоаматорів.

У разі виявлення неточностей або не повних данних у списках, просимо повідомити про помилки шляхом направлення електронного листа на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

На підставі сформованих реєстрів буде здійснюватись відбір QSL пошти для відокремлених підрозділів.

Наступні реєстри будуть сформовані станом на 01 вересня 2020р.

Виконком ГО ЛРУ

Реєстр членів ГО ЛРУ

Роз'яснення НКРЗІ щодо продовження термінів дії дозволів на експлуатацію аматорських радіостанцій на період загрози COVID-19

Відповідно до частини першої статті 44 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», для продовження дії дозволу на експлуатацію користувач повинен не пізніше ніж за чотири місяці до закінчення терміну його дії звернутися до УДЦР із заявою на продовження терміну дії дозволу.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 No 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами), з 12 березня 2020 р. до 24 квітня 2020 р. на всій території України установлено карантин. При тому, вищезазначеною постановою Кабінету Міністрів України установлені певні заборони, зокрема, заборона відвідування закладів освіти її здобувачами, регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні тощо. Також, особи, які досягли 60-річного віку, крім осіб, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, забезпечують діяльність об’єктів критичної інфраструктури, визначено особами, які потребують самоізоляції.

Детальніше...

Інформація для членів ГО ЛРУ.

ГО ЛРУ публікує реєстри членів ЛРУ на 2020 рік.

Просимо ознайомитися з даними реєстрами та перевірити наявність Ваших позивних в даних реєстрах.

Реєстри формуються на підставі сплачених членських внесків на 2020 рік, а також наданих реєстрів керівниками відокремлених підрозділів, які включають в себе також і пільгові категорії радіоаматорів.

У разі виявлення неточностей або не повних данних у списках, просимо повідомити про помилки шляхом направлення електронного листа на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

На підставі сформованих реєстрів буде здійснюватись відбір QSL пошти для відокремлених підрозділів.

Наступні реєстри будуть сформовані станом на 01 червня 2020р.

Виконком ГО ЛРУ

Реєстр членів ГО ЛРУ

NEW CHECKPOINT APPOINTED

The IOTA Management Team is pleased to announce the appointment with immediate effect of a new checkpoint to cover the Ukraine, Belarus and Moldova. Andrei Plotkin, UT5URW has agreed to take on checkpoint duties, previously covered by Igor Zeldin, UR5LCV (SK). Andrei’s email is Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. and mailing address Andrei Plotkin, Ul. Amosova 4, KV. 146, Kiev 03110, Ukraine. We welcome Andrei to the team and look forward to working with him. IOTA Participants in the Ukraine, Belarus and Moldova, please note your new checkpoint.

G3KMA, 14 April 2020

IOTA: Інформация для радиолюбителей Украины, Беларуси и Молдовы

Для тех, кто уже участвует в популярной островной дипломной программе IOTA или только собирается (Islands On The Air – Острова в эфире).

Назначен новый IOTA Checkpoint в Украине – Андрей Плоткин, UT5URW. Он уже начал обработку заявок и получение QSL карточек для проверки по адресу в Киеве.

Поэтому, направляйте свои заявки, обновляйте свои результаты по программе IOTA. Регистрируйтесь для участия в программе, если Вы ещё только собираетесь, или всё время откладывали подачу заявки или обновления результатов.

Официальный сайт дипломной программы IOTA: https://iota-world.org/
Для консультаций/вопросов обращайтесь по адресу ut5urw ( at ) bigmir.net

Заявки принимаются в течении года без ограничений количества.

Если у Вас ещё нет учётной записи на сайте iota-world.org, то необходимо зарегистрироваться, так как все заявки оформляются только онлайн. Если учётная запись была на старом сайте или уже на этом, но не работает (например, утерян пароль), то её необходимо восстановить. Повторная регистрация невозможна.

После этого можно заводить данные своих связей для заявки.

Есть три вида подтверждения связей по программе IOTA, их можно комбинировать в одной заявке. Рекомендуемый (оптимальный) порядок ввода связей:

1. Загрузить через Clublog.

2. Загрузить свои логи за IOTA тесты, начиная с 2004 года, в формате CBR или LOG, или заводить свои связи вручную.

3. Заводить вручную связи, подтверждённые только бумажными QSL карточками.

Если в Вашей заявке есть связи, подтверждённые бумажными QSL карточками, то их необходимо направлять в адрес IOTA Checkpoint в Киеве для проверки (предпочтительно – Новой почтой, возможно и Укрпочтой). В остальных случаях заявка обрабатывается только онлайн.

Інформація для членів ГО ЛРУ.

ГО ЛРУ  публікує реєстри  членів ЛРУ на 2020 рік.

Просимо ознайомитися  з даними реєстрами та перевірити наявність Ваших позивних в даних реєстрах.

Реєстри формуються на підставі сплачених членських внесків на 2020 рік, а також наданих реєстрів керівниками відокремлених підрозділів, які включають в себе також і пільгові категорії радіоаматорів.

У разі виявлення неточностей або не повних данних у списках, просимо повідомити про помилки шляхом направлення електронного листа на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

На підставі сформованих реєстрів буде здійснюватись відбір QSL пошти для відокремлених підрозділів.

Наступні реєстри будуть сформовані станом на 01 травня 2020р.

Виконком ГО ЛРУ

Реєстр членів ГО ЛРУ

UT0FT - 60

Сегодня наш хороший друг и настоящий радиолюбитель, Володя Грищенко UT0FT, празднует свой день рождения.

Лига радиолюбителей Украины поздравляет его с первым 60-летием и желает ему крепкого здоровья, успехов во всех его начинаниях и чистого одесского эфира.

 

Исполком ГО ЛРУ

Інформація для членів ГО ЛРУ.

Просимо ознайомитися  з даними реєстрами та перевірити наявність Ваших позивних в даних реєстрах.

Реєстри формуються на підставі сплачених членських внесків на 2020 рік, а також наданих реєстрів керівниками відокремлених підрозділів, які включають в себе також і пільгові категорії радіоаматорів.

У разі виявлення неточностей або не повних данних у списках, просимо повідомити про помилки шляхом направлення електронного листа на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

На підставі сформованих реєстрів буде здійснюватись відбір QSL пошти для відокремлених підрозділів.

З метою запобігання затримки із обробітку та отримання QSL- пошти, у зв'язку з несвоєчасною сплатою членських внесків, просимо здійснити оплату якнайскоріше.

Наступні реєстри будуть сформовані станом на 01 квітня 2020р.

Виконком ГО ЛРУ

Реєстр членів ГО ЛРУ

Інформація для членів ГО ЛРУ.

ГО ЛРУ починає публікувати реєстри  членів ЛРУ на 2020 рік.

Просимо ознайомитися  з даними реєстрами та перевірити наявність Ваших позивних в даних реєстрах.

Реєстри формуються на підставі сплачених членських внесків на 2020 рік, а також наданих реєстрів керівниками відокремлених підрозділів, які включають в себе також і пільгові категорії радіоаматорів.

У разі виявлення неточностей або не повних данних у списках, просимо повідомити про помилки шляхом направлення електронного листа на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

На підставі сформованих реєстрів буде здійснюватись відбір QSL пошти для відокремлених підрозділів.

Відсутність деяких реєстрів обумовлена відсутністю оплат від радіоаматорів, які обліковуються в даних відокремлених підрозділах.

З метою запобігання затримки із обробітку та отримання QSl- пошти, у зв'язку з несвоєчасною сплатою членських внесків, просимо здійснити оплату якнайскоріше.

Наступні реєстри будуть сформовані станом на 28 лютого 2020р.

Виконком ГО ЛРУ

Реєстр членів ГО ЛРУ

Обласний конкурс з радіоелектронного конструювання

22 січня 2020 року на базі Чернівецького ОЦНТТУМ проведено обласний конкурс-змагання з радіоелектронного конструювання серед учнівської та студентської молоді.
У заході взяли участь 22 вихованці гуртків, учні закладів загальної середньої, позашкільної освіти, студенти закладів професійно-технічної, вищої освіти Чернівецької області.
Конкурс проводився у трьох вікових категоріях:
молодша – вік до 15 років;
старша – вік 15-17 років ;
студентська молодь – вік 18-21 рік.
Конкурс-змагання проведено в три етапи:
1. Теоретичний залік (зміст питань включає основні поняття основ електротехніки, основ електроніки та радіотехніки, безпеки життєдіяльності).
2. Монтаж радіоелектронного пристрою за заданою схемою з набору радіодеталей.
3. Захист домашньої роботи (представлення самостійно виготовленого радіоелектронного пристрою, тобто такого, що виготовлений з використанням електронних компонентів, принцип дії якого забезпечує переважно електрика. який має практичне застосування (в тому числі з використанням платформи Аrduino або LEGO).
Переможці визначалися за найбільшою сумою балів в теоретичному заліку, монтажі та домашньому завданні.
Переможці нагороджені Дипломами Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА відповідних ступенів.

Детальніше...

Інформаційне повідомлення щодо судових справ

10 січня 2020р. судом першої інстанції винесене Рішення за позовом громадянина до ГО ЛРУ про визнання недійсним рішення позачергової звітно-виборної конференції 30 травня 2015р. у Києві. Деталі в ЄДРСР за посиланням http://reyestr.court.gov.ua/Review/86824299 
Рішення суду не набрало законної сили та може бути оскаржено в апеляційній інстанції.

16 січня 2020р. судом першої інстанції винесене Рішення за позовом групи осіб до ГО ЛРУ про визнання недійсними рішень Ради ЛРУ 14-15 вересня 2013р. та Конференції ЛРУ 6-7 вересня 2014р. у смт.Затока. Деталі в ЄДРСР за посиланням http://reyestr.court.gov.ua/Review/86957689 
Рішення суду не набрало законної сили та буде оскаржено в апеляційній інстанції.
Мова йде про позов поданий групою осіб майже п'ять з половиною років тому, 10 листопада 2014р.
За цей час справа пройшла першу судову інстанцію, апеляцію, касацію та була повернута до першої інстанції.
Відбулося більше двох десятків судових засідань.
Двох судей які розглядали справу було звільнено з роботи за різних обставин.
Наразі єдиним позивачем у справі виступає громадянин Кривенький А.О. US0AK.
Решта позивачів, за різних причин та обставин, вийшли зі справи.    

Виконком ЛРУ