Лига радиолюбителей Украины

Спорт

Успіхи національної збірної України з ARDF на 20-му Чемпіонаті Світу 2022 у Болгарії

Відповідно до Єдиного календарного плану фізкультурно – оздоровчих та спортивних заходів України на 2022 рік, національна збірна команда України с ARDF прийняла участь у Кубку та 20-му Чемпіонаті Світу зі спортивної радіопеленгації у м. Боровець (Болгарія) у період 23 серпня по 3 вересня 2022року.

Спочатку були змагання Кубку Світу. Чотири дні змагань проходили в дуже складних умовах середньогір’я, з висотою від 1000 м. до 1500 м. над рівнем моря. Наявність дуже пересіченої місцевості, зарості, струмки та річки на схилах, змушували спортсменів прикладати багато зусиль при подолані запропонованих дистанцій.

Треба зазначити, що Кубок Світу наші спортсмени розглядали, як відбіркові змагання для комплектування остаточного складу збірної на участь у Чемпіонаті Світу. Тому кожен спортсмен мав на меті показати максимальний результат на Кубку Світу.

Загальний результат команди в особистій першості склав: 19 золотих, 17 срібних, 10 бронзових медалей. Переможцями стали наступні спортсмени:

Ч70 Фурса Олег (Б. Церква, Київська).

29 серпня розпочався 20-й Чемпіонат Світу з дистанцій Спринту. В цьому виді спортсмени змагаються тільки особисто. Здобутком нашої команди стали: 4 золотих, 4 срібних та 2 бронзові медалі.

30 серпня на чемпіонаті були розіграні медалі класичних дисциплін 3,5МГц (юнаки, дорослі) та 144МГц (ветерани). Ми отримали наступний результат: 3/5 золотих, 5/2 срібних та 2 бронзові медалі в особистому/командному заліку.

Після дня відпочинку змагання було продовжено на класичних дистанціях 144МГц (юнаки, дорослі) та 3,5МГц (ветерани). Тож наші результати склали: 5/3 золотих, 2/5 срібних та 2 бронзові медалі в особистому/командному заліку.

Всього на 20-му Чемпіонаті Світу національною збірною України виборено: 22 золотих, 24 срібних та 6 бронзових медалей. За цим показником ми поступилися тільки збірній Чехії, у якої - 28 золотих, 24 срібних та 19 бронзових медалей.

Мульти медалістами цього чемпіонату стали спортсмени нашої збірної:

Ж21 Пархоменко Олександра (Київ) – 2 золотих, 2/2 срібних особ./команда;

Ч21 Іванько Олексій (Лиман, Донецька) – 2/2золотих, 1 ср., 1 бр., ос./ком.;

Це надзвичайний показник для нашої збірної. Але хочеться відзначити ще наших спортсменів, які стали переможцями або призерами чемпіонату:

Ж19 Бондарчук Анастасія (Київ) – 2/2 срібла ос./ком.