Лига радиолюбителей Украины

Пам'яті UX0RA

З скорботою повідомляю, що пішов з життя наш колега, Радіоаматор з великої літери, перший голова Чернігівського обласного відділення ЛРУ,  Напалько Володимир Федорович UX0RA.
Перший свій позивний Володимир отримав ще в кінці 70-х років - UB5RCK. Потім реформа позивних 1987 року і Володимир відкриває серію позивних RB5** і отримує перший позивний RB5RA. Потім наступна реформа і з 1 січня 1994 року - UX0RA.

Чернігівське обласне відділення ЛРУ було створене 16 травня 1993 року і очолив його Напалько Володимир Федорович. На той час він дуже активно вів громадську роботу. Двері його приватного будинку в Чернігові по вул Широкій 12 були завжди відкриті для радіоаматорів. Володимир був дуже активним DX-меном. В нього, як я пам`ятаю, на той час було підтверджено 314 країн та територій світу по DXCC. Володя часто говорив, ось відпрацюю всі території світу, буду подавати заявку на DXCC HONOR ROLL і обов`язково сфотографую, на які антени я все це виконав. А антени у Володимира були всі дуже прості - діпольні та вертикал, які ледь-ледь підносяться вище яблуневого саду.

Володя був чудовий конструктор. Кожного разу, як я був у нього, захоплювався його підсилювачем-красенем на лампі ГУ-74Б.

Довелося з Володимиром поїсти каші з котелку в польвих умовах. Тричі ми були в команді від Чернігівщини на очних Чемпіонатах України по радіозв`язку на КХ та УКХ. Володимир був техніком в команді і відповідав за апаратуру, яка в нього завжди працювала справно.

Прекрасний товариш, співбесідник яким захоплюєшся, з почуттям гумору, завжди на любу тему у нього була відповідь з гумором.

Все життя Володимир працював на Чернігівському радіозаводі ЧЕЗАРА і мав дуже високу репутацію.

...Володимир приїхав з роботи на маршрутці. Вийшов на зупинці недалеко від свого житла. І тут йому стало зле. Викликали швидку, перехожі намагались масажувати серце, але спасти Володю вже не вдалось. Серце не витримало і зупинилось...

Радіоаматори Чернігівщини, особливо ті, хто знав Володю Напалько, завжди будуть пам`ятати цю чудову людину. Вічна пам`ять і вічного польоту в ефірі, друже.

Від радіоаматорів Чернігівщини, Свистельник Олександр UR8RF.